Nurkowanie Filmy Podwodne | Piotr Kardasz

Nurkowanie jaskiniowe w Dordogne

Fajne? Daj znać innym:

We wrześniu, udało nam się szczęśliwie wykonać kilka nurkowań we francuskich jaskiniach.

To pierwszy film z naszego wyjazdu. Jak co roku, od Yellow Diving, na wyjazd dostaliśmy oświetlenie. Tym razem były to trzy lampy 35W video i jedna lampa 21W. Wszystkie sprawiły się świetnie.

Ten film to efekt eksperymentów ze światłem. Chciałem zrobić film, który pokazuje, że w jaskini jest ciemno. Bo jest ciemno.

Najciekawszym momentem filmowania, był fragment kiedy z włączoną kamerą, zapiętą na skuterze, płynąłem po ciemku kręcąc Sardyne, który, też na skuterze, płynął przede mną i oświetlał drogę. Interesujące nowe doświadczenie. Pływanie bez światła w jaskini, aby uzyskać fajne ujęcie, bezcenne.

W czasie tego wyjazdu, głównie, nurkowaliśmy w nowych miejscach, omijając najpopularniejsze jaskinie.

W rejonie Lot, zrobiliśmy nurkowania w jaskiniach Marchepied, La Finou, St. Georges, gdzie po raz pierwszy były świetne warunki i zrobiliśmy dalekie nurkowanie. Na deser zanurkowaliśmy w St Sauveur.

Po raz pierwszy też, pojechaliśmy w region Ardeche, gdzie zanurkowaliśmy w Goul de la Tannerie, Font Vive, i razem z naszymi przyjaciółmi Jarkiem Kurkiem i jego Anią, w Goul du Pont. Jaskinie Ardeche będą tematem kolejnego filmu.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.