Nurkowanie Filmy Podwodne | Piotr Kardasz

MRU Nurkowanie w podziemiach

Fajne? Daj znać innym:

W połowie kwietnia uczestniczyliśmy w bardzo ciekawym nurkowaniu. Stowarzyszenie „Aureus“ zaprosiło nurków do odwiedzenia największych podziemi fortyfikacyjnych w Europie – Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego.

Nurkowaliśmy w zalanych bunkrach fortyfikacji MRU. Na teren fortyfikacji weszliśmy od strony turystycznej trasy w Pniewie, udostępnionej do zwiedzania. Następnie wraz z całym sprzętem przewędrowaliśmy pod ziemią ok 6km, żeby dojść do zalanych tuneli.

Cały teren jest nieoświetlony, dlatego jedyne światło jakie mieliśmy, to te co ze sobą. Do tego w większej części na podłodze zalega trochę wody.

Film w suchej części nakręcony był przy świetle ledów nurkowych. Pod wodą widoczność była świetna, ale szybko się mąciło i przy dużej ilości światła z HIDów mocno widać farfocle unoszące się w wodzie. Jak na ciężkie warunki, efekt jest bardzo dobry. No to oglądamy. Reszta na filmie!

Kilka linków do materiałów o nurkowaniu:

Więcej o nurkowaniu w magazynie Nuras.info, gdzie Majki zamieścił swoją relację.

Regionalna telewizja zrobiła również materiał o tym wydarzeniu. Zobaczyć go można na stronie TVP.

Razem z nami, w innym korytarzu nurkowała ekipa Adama, ich film jest na Youtube.

Galeria ze zdjęciami Kuby z tego nurkowania: Zalane bunkry

Dla ciekawych, podaje jeszcze link do pierwszego filmu z nurkowań w MRU, które odbyło się kilka lat temu i autorem filmu był Rafał.

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.